niedziela, 4 marca 2012

[MWC2012] Wojna klonów - Xperia P i U
Na początku stycznia pisałem o nowej Xperii S. Na tragach MWC, oprócz tej właśnie Xperii pokazał dwa nowe modele z tej linii o oznaczeniu P i U. Są one o tyle ciekawe, że wyglądem niewiele różnią się od modelu S, są właściwie bliźniacze. Główne różnice, poza specyfikacją, objawiają się w rozmiarze ekranu, a co za tym idzie rozmiarze samych urządzeń. Doskonale widać to na zdjęciach porównawczych, które znajdują się w rozwinięciu...

Xperia P posiada aluminiową obudowę w trzech kolorach do wyboru (czerwony, srebrny i czarny), a pod maską znajduje się autorski dwujajowy procesor ST-Ericsson NovaThor U8500 z układem GPU Mali-400MP1 znanym z Galaxy SII. Zawartość będzie wyświetlana na czterocalowym ekranie o rozdziałce qHD, z technologiami poprawiania obrazu Bravia Mobile Engine oraz White Magic. Na tylnej obudowie znajdzie się aparat cyfrowy z matrycą Exmor R o rozdzielczości 8mpix, zdolny nagrywać wideo w rozdzielczości Full HD 1080p. Urządzenie będzie sprzedawane z Androidem Gingerbread z rychłą aktualizacją do Ice Cream Sandwich.

Xperia U będzie najprawdopodobniej najtańszym modelem w serii. Wyposażona jest w 3,5 calowy ekran Reality Display o rozdziałce 480x854 piksele, a wewnątrz pracuje dwujajowy procesor Qualcomm (zapewne Snapdragon) o taktowaniu 1GHz na rdzeń. Do kompletu 512MB RAMu, aparat 5mpix, nagrywający wideo 720p oraz bateria 1320mAh.

Osobiście przyznam, że pierwszy raz w życiu design nowych Xperii mi się podoba. Nigdy specjalnie nie przepadałem za produktami szwedzko-japońskiej (obecnie tylko japońskiej) spółki, ale jak przyjdzie do przedłużenia umowy u operatora i któraś Xperia będzie w zasięgu portfela to poważnie się zastanowię.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz