niedziela, 4 marca 2012

[MWC2012] Nowości od Viewsonic


Znacie firmę Viewsonic? Pewnie nie. Osobiście ta nazwa przewija mi się od jakiegoś czasu na xda-dev czy modaco.com oraz sprzedawanymi przed laty monitorami komputerowymi. Jak się okazuje, firma chce ugryźć większy kawałek rynkowego tortu, co chce osiągnąć kilkoma nowymi urządzeniami. Więcej w rozwinięciu...
Pierwsze z nich to Viewphone 4s i nawiązanie do produktu spod znaku jabłka jest nieprzypadkowe moim zdaniem. Mianowicie jest to smartfon działający w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, wyposażony w ekran IPS o rozdziałce 960x640 pikseli w rozmiarze 3,5 cala oraz aparat 5mpix.


Drugi smartfon to Viewphone 5e, wyróżniający się pięciocalowym ekranem o rozdziałce WVGA, pracujący również w oparciu o Androida ICS.


Trzecie zaprezentowane urządzenie to Viewphone 4e z ekranem 3,5 cala o rozdziałce HVGA, wyposażone w słabiutki procesor 650MHz oraz 3mpix aparat.

Informacje na temat tych trzech smartfonów są słabe, warto natomiast odnotować fakt, że wszystkie trzy będą w stanie obsłużyć naraz dwie karty sim.

Oprócz ww. urządzeń firma Viewsonic zaprezentowała także dwa tablety dla klientów o mniej zasobnej kieszeni.


Pierwszym z nich jest Viewpad E100 (coż za oryginalne nazewnictwo), wyposażony w ekran o przekatnej 9,1 cala o rozdziałce 1024x768 pikseli i procesor jednojajowy 1GHz. Urządzenie prawdopodobnie zostanie wyposażone w Androida ICS i będzie dostępne w dwóch wersjach: WiFi oraz 3G+WiFi. Cena wersji WiFi wyniesie 399 zielonych.


Viewpad E70 z kolei, to mniejszy, siedmiocalowy brat modelu E100. Wyposażony w taki sam procesor oraz Androida ICS. Ciekawostką w tym wypadku jest cena, która ma wynieść ok. 150 zielonych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz