czwartek, 1 marca 2012

[MWC2012] Seria One od HTC

Powracam z niewielkim opóźnieniem do wieści z kończących się już targów MWC w Barcelonie. HTC nie próżnuje i co rusz można obejrzeć nowe smartfony tego producenta, jednak ostatnio nastąpił niewielki zwrot (kolejny w ich historii) w innym kierunku projektowania urządzeń. Doskonale widać to na podstawie nowej, zaprezentowanej na MWC serii HTC One, która póki co składa się z trzech modeli.

HTC One X to mocarz z Nvidią Tegrą 3 na pokładzie, czyli 4 rdzenie plus jeden dodatkowy na potrzeby oszczędzania energii. Do tego 1GB RAMu oraz 32GB pamięci wewnętrznej. Ekran urządzenia to sprawdzona technologia Super-LCD w rozmiarze 4,7 cala i rozdziałce 1280×720 pikseli. Ostatnio modne jest tworzenie sprzętu o niewielkiej grubości, dlatego też nowy HTC ma grubość 8,9mm. Oczywiście nowe urządzenie będzie działało w oparciu o Androida Ice Cream Sandwich, wraz z nakładką Sense w nowej wersji 4.0. Do pozostałych funkcji można zaliczyć główny aparat 8Mpix, uruchamiający się podobno w czasie 0,7s oraz przednią kamerkę 1,3Mpix potrafiącą przetwarzać wideo 720p. Pod względem łączności HTC również stanęło na wysokości zadania. Dostępne są standardy WiFI a/b/g/n i Bluetooth 4.0, a także NFC i złącze microUSB/MHL-HDMI. In minus można HTC zapisać brak slotu na karty microSD niewymienną baterię, która ma pojemność 1800mAh. Ciekawostką w One X jest podzespół o nazwie HTC Image Chip, który w założeniu ma poprawiać jakość zdjęć (która jak wiadomo w HTC nigdy nie była zbyt dobra).


HTC One S to z kolei uboższa wersja powyższego, wyposażona w dwurdzeniowy procek Qualcomm o taktowaniu 1,5GHz oraz 1GB RAMu. Do tego dostępne będzie 16GB pamięci wewnętrznej a zawartość będzie wyświetlana na ekranie Super-LCD w rozmiarze 4,3 cala i rozdziałce qHD. Pozostałe parametry są zbliżone, jednak ciut gorsze niż w modelu One X


HTC One V to ostatni i jednocześnie najsłabszy (czyt. najtańszy) model z nowej serii będący następcą umiarkowanie popularnego modelu Legend. Wyposażony jest w jednojajowy procesor Qualcomm Snapdragon, oraz 512MB pamięci RAM i ekran LCD 3,7 cala o rozdziałce 480x800 pikseli. Pod względem komunikacji mamy umiarkowanie bogate wyposażenie - WiFi b/g/n, Bluetooth 4.0, GPS, 3G z obsługą HSPA. Do pozostałych parametrów można zaliczyć 4GB pamięci wewnętrznej, aparat foto 5mpix oraz niewymienną baterię 1500mAh.

We wszystkich trzech urządzeniach dźwięk w całym systemie (a nie tylko w odtwarzaczu) będzie wspierany technologią Beats Audio. Ceny jeszcze nie znane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz