piątek, 17 lutego 2012

Newsflash 17.02

Oto i kolejny newsflash. Sesja się przeciąga jak zwykle na moim kierunku dlatego też rzadko coś nowego się na blogu pojawia, nie mniej jednak trzeba być na bieżąco, dlatego też oddaję do dyspozycji świeżą porcję informacji.
Targi MWC w Barcelonie zbliżają się wielkimi krokami, producenci wytaczają działa. Samsung wbrew oczekiwaniom nie pokaże na MWC następcy Galaxy SII, za to spodziewać się można odświeżonych modeli jak już pokazane Galaxy S Advance czy Galaxy Mini II. Koreańczycy zapowiedzieli również następców dwóch swoich tabletów. Mowa o Galaxy Tab 2 w rozmiarach 7 i 10.1 cala. Zmieni się niewiele poza wyglądem i systemem (który mam nadzieję trafi w końcu również i do mojego obecnego Taba 10.1).
Główny konkurent - HTC - nie zasypia gruszek w popiele. Do sieci wyciekły informacje o modelu Endeavor. Wraz z nim poznaliśmy nową wersję flagowej nakładki HTC czyli Sense - będzie mniej blasku, a więcej elegancji.
Pamiętacie przejęcie Motorola Mobility przez wujaszka Google? Komisja Europejska i Departament Sprawiedliwości USA wyraziły finalną zgodę na transakcję. Pozostaje poczekać (chwilę) na podobne zgody ze strony Chin, Izraelu i Tajwanu. Co zaś tyczy się Google, według ostatnich plotek jeszcze w tym roku i to całkiem niedługo, bo w czerwcu, światło dzienne ujrzy wersja Androida z numerkiem 5.0. Jeszcze nie zdążyły opaść emocje związane z premierą Ice Cream Sandwich a Google już zaskakuje. Zobaczymy co z tego będzie.
Zbliżając się do końca, znana aplikacja typu benchmark, służąca do testowania możliwości urządzeń - Quadrant, otrzymała nową wersję. W końcu jest upragnione wsparcie dla procków wielojajowych i poprawka dla urządzeń z GPU PowerVR SGX540.
Ostatnia ciekawostka. Znacie zapewne nieco egzotyczną Nokię N9 na Maemo lansowaną w naszym kraju przez Plusowskie reklamy. Piękne urządzenie im wyszło, tylko system jakiś nie halo, dlatego pewien rosjanin o nazwisku Alexy Roslyakov postanowił uruchomić na N9 Androida Ice Cream Sandwich. Z pozytywnym efektem. Jeszcze ciekawsze jest jednak to, że można uruchomić równolegle i Androida i MeeGo, na zasadzie dual boot. Tyle w kwestii informacji. Zapraszam do regularnego czytania, wkrótce więcej tekstów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz