sobota, 7 stycznia 2012

Value Pack dla SGS'a


Samsung jest ostatnio strasznie niezdecydowany. Value Pack dla Galaxy S o którym huczy od jakiegoś czasu w końcu się pojawił. Jest to standardowy rom z Touchwizem o oznaczeniu XXJVU, na bazie Androida 2.3.6 posiadający kilka ulepszeń i nowych funkcji. Kamera ma lepszą jakość, pojawiła się także opcja wykonania zdjęcia podczas nagrywania. Dodatkowo, można skorzystać z edytora zdjęć identycznego jak w Galaxy S2. Przy blokowaniu ekranu mamy do wyboru nową blokadę zapożyczoną z Galaxy Note (wraz z nowymi dźwiękami) lub znany z Androida 4.0.x Face Unlock. Jeśli chodzi o sam system to znacznie przyspieszyła  autorotacja, a także przeglądarka i galeria, które są szybsze i płynniej działają. Zwiększyła się także wydajność odczytu i zapisu danych, więcej jest także FPS'ów przy wyświetlaniu grafiki 3D. Jednak przy wszystkich zaletach nowego romu nieznacznie wzrosło zużycie RAMu.

Chętnych do wypróbowania nowego romu zapraszam na forum: MoDaCo.pl

9 komentarzy:

 1. Czy zwiekszona szybkosc telefonu jest rzeczywiscie odczuwalna?

  OdpowiedzUsuń
 2. W porównaniu z innymi romami fabrycznymi owszem, jest szybciej, ale istnieją romy customowe, które są jeszcze szybsze. Jedyne co zauważyłem to ciut większe zużycie energii...

  OdpowiedzUsuń
 3. Mnie najbardziej interesuje przyspieszona galeria, bo na WJW1 działa strasnzie opornie, podobnie jak gry - Real Racing 2 lub ShadowGun potrafia sie nieźle przyciąć.

  Czy na JVU galeria i gry dzialaja lepiej?

  OdpowiedzUsuń
 4. Galeria, owszem, działa lepiej i sprawniej, ale jeśli chodzi o gry to niewiele jest zmian. Takie wymagające gry najlepiej działają na romach gotowanych, które są lepiej zoptymalizowane. Zwłaszcza Real Racing wymaga dużo ramu a tego w porównaniu z innymi romami fabrycznymi jest ciut mniej.

  OdpowiedzUsuń
 5. Używasz tego romu na co dzien? slyszlem ze ma wiele bugów - np. phone fc.

  Chyba jednak poczekam na ofjcialny value pack - ma wyjsć juz w przyslym tyg.

  Mam nadzieje ze wydajnosc sie poprawi - bo w real racing sie nie da grac

  OdpowiedzUsuń
 6. A co z przegladarka? dziala lepiej? a autorotacja?

  to co o tym romie pisza to prawda, ŻE:

  Value Pack to dodatkowy:

  blokada ekranu znana z Galaxy Note,
  funkcja Face Unlock,
  nowe dźwięki blokady ekranu,
  nieznacznie większa wydajność 3D, Galeria 3D jest szybsza i bardziej płynna,
  płynniejsza praca wbudowanej przeglądarki,
  edytor zdjęć z Galaxy SII,
  poprawiony aparat – możemy również robić zdjęcia podczas nagrywania wideo + niewielkie zmiany w interfejsie użytkownika,
  zwiększona szybkość autorotacji – szybsza zmiana z ujęcia portretowego do krajobrazowego.

  OdpowiedzUsuń
 7. A jeszcze mam pytanie - czy wielozadaniowosć sie poprawila i doszly jakies nowe widżety?

  OdpowiedzUsuń
 8. Wszystko co o nim piszą to prawda z grubsza. FC phone to przypadłość wszystkich romów oficjalnych, a ten Value Pack który będzie "zoficjalizowany" to ten sam rom więc nie sądzę, żeby wiele poprawili. Widżetów nowych brak. Co do używania na codzień, to kilka dni miałem to chyba najlepszy jak do tej pory rom oficjalny na bazie Gingerbreada.

  OdpowiedzUsuń
 9. Dzięi wielkie za odpowiedź!!!:)

  OdpowiedzUsuń