sobota, 14 stycznia 2012

CES 2012


Tegoroczne targi CES nie obfitowały w hity. Każdy z producentów pokazał coś ciekawego, niektórzy tylko odgrzewali kotlety, ale znalazło się kilka wybitnie ciekawych urządzeń. Zapraszam na szybki przewodnik po tegorocznym CES.Motorola, po premierze Droida RAZR nie miała zbytnio czym się chwalić dlatego przedstawiła odświeżoną wersję powyższego czyli Droid RAZR MAXX. Nowy stary Droid ma zaskakującą baterię 3300 mAh oraz zwiększoną do 32 GB pamięć. Zmieniła się też grubość urządzenia, wymuszona przez większą baterię, z 7,1 mm do 8,99 mm. Pozostałe parametry bez zmian.


Wyścig zbrojeń w kwestii układów graficznych dla urządzeń mobilnych trwa w najlepsze. Imagination Technologies pokazało nowe układy gpu PowerVR Series 6 - dwujajowy G6200 i czterojajowy G6400. Oba podobno są o 500% wydajniejsze niż układy PowerVR SGX 5xx, co w wypadku mocniejszego czterordzeniowego układu daje dwudziestokrotny przyrost mocy. Nowe układy obsługują zarówno DirectX 10 jak i OpenGL ES 3.0, są także zgodne wstecznie.


Kojarzycie firmę Polaroid? Zrobili kompaktowy aparat, który od razu wypluwał gotowe fotki. Teraz zwęszyli biznes i pokazali smartfon, a właściwie aparat fotograficzny z funkcją smartfonu. Polaroid SC1630 Android HD Smart Camera dysponuje aparatem o rozdziałce 16 mpix, przysłoną f/3.1–5.6 oraz maksymalną prędkością migawki do 1/1400 i ISO do 3200, a obiektyw posiada trzykrotny zoom optyczny. Jako dodatek znajdziemy ekran 3,2 cala o rozdziałce WVGA, po 512 MB RAMu i ROMu, wifi, bluetooth i gps. Całością zarządza system Android. Jedyny minus to grubość wynosząca 18,5 mm, ale zachętą jest niezła cena ustalona na 299zielonych.


Asus na targach nie pokazał jak przypuszczano Padfone'a a oklepanego już nieco Transformera Prime oraz zapomnianego Eee Pad'a MeMO 370T. O ile pierwszy model jest znany, o tyle ten drugi zaskakuje. MeMO jest wyposażony w siedmiocalowy ekran oraz czterojajową Tegrę 3 i 1 GB pamięci RAM. Posiada również 8 mpix aparat oraz system Android Ice Cream Sandwich. Nie byłoby w nim nic niezwykłego gdyby nie cena, która jest zaskakującą niska jak na takie parametry. 249 zielonych - tyle ma kosztować MeMO. Kindle Fire może się schować.


Czy Goryl może kojarzyć się z elektroniką? Firmie Corning się skojarzył i tak powstało wszystkoodporne szkło dla ekranów urządzeń mobilnych - Gorilla Glass. Na targach CES firma pokazała następcę czyli Gorilla Glass 2. Nowy goryl jest 20% mocniejszy od poprzednika i podobno wytrzymuje punktowy nacisk do 50 KG.


Acer dołączył do klubu czterojajowców. Pokazał dwa nowe tablety z serii Iconia, oba wyposażone w Tegrę 3. Pierwszy z nich, Iconia A700, ma 10,1 calowy ekran o rozdziałce 1920x1200 pix, aparat 5 mpix, Androida 4.0.x, kamerkę przednią, gniazdo MicroSD, HDMI i usb. Drugi, Iconia A510 ma również ekran 10,1 cala, ale o rozdziałce 1280x800 pix, natomiast pozostałe parametry identyczne jak A700.

Pozostałe nowości są równie spektakularne co niezwiązane z tematyką bloga. Wszak nie będę pisał o interaktywnej szybie Samsunga, czy samonaprawiającej się przez WIFI pralce, aczkolwiek jeśli kogoś to interesuje, to może sobie poczytać gdziekolwiek. Kolejne ciekawostki z mobilnego świata już na MWC w Barcelonie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz