poniedziałek, 9 stycznia 2012

Szaleństwa CES 2012


Targi CES 2012 dopiero za dwa dni, a producenci już prześcigają się w prezentowaniu swoich najlepszych, najszybszych itd. jednak wszystkich zadziwiła firma ze stosunkowo niewielkim doświadczeniem w produkcji smartfonów czyli Huawei. Chińczycy pokazali najcieńszy na świecie smartfon, który przyćmiewa nawet niedawną nowość Motoroli czyli Droid RAZR.
Nowy Huawei to właściwie dwa modele różniące się dopiskiem. Model Ascend P1 ma 7,69 mm grubości, natomiast model Ascend P1 S jest tym właśnie najcieńszym szczycącym się 6,68 mm grubości (dla porównania, Droid RAZR ma 7,1 mm grubości). Oba modele są identyczne, różnią się jedynie pojemnością baterii - w modelu P1 ogniwo ma 1800 mAh, natomiast P1 S posiada ogniwo o mocy 1670 mAh. Jeśli chodzi o pozostałe parametry to prezentują się one całkiem ciekawie, z jednym małym 'ale', o którym na końcu.


- Procesor dwujajowy TI OMAP 4460 o taktowaniu 1,5 GHz
- układ graficzny Power VR SGX540 (taki sam jak w Galaxy S)
- 4,3 calowy ekran SuperAMOLED o rozdziałce qHD czyli 540x960 pikseli
- 1 GB pamięci RAM oraz 4 GB ROM z możliwością rozszerzenia o kartę MicroSD
- Aparat o rozdzielczości 8 Mpix, z możliwością nagrywania w rozdziałce Full HD 1080p
- Przednia kamera o rozdziałce 1,3 Mpix

System z jakim będzie sprzedawane urządzenie to oczywiście Android Ice Cream Sandwich, z nakładką producenta, którą prawdopodobnie będzie można wyłączyć na rzecz standardowego interfejsu. Teraz 'ale', o którym wspomniałem. Urządzenie w momencie premiery będzie teoretycznie przeterminowane, zważając na to, że powoli prezentowane są czterordzeniowce. Wychodzi więc na to, że potencjalnym konkurentem dla P1 może być Galaxy S2, nie mniej jednak, wydaje mi się, że szoku nie będzie i Huawei, zawojuje rynek wyłącznie niską ceną nowego urządzenia, która swoją drogą jest bardzo prawdopodobna, znając historię wyrobów Huawei czy ZTE.

Ascend P1 i P1 S pojawi się w europejskich sklepach w drugim kwartale bieżącego roku. Będzie można wybrać spośród trzech kolorów obudowy - białym, czarnym i różowym. Cena pozostaje nieznana.

Poniżej klika zdjęć i filmik reklamowy.


1 komentarz:

  1. Huwej ściągnął tyl tego fona z s2 :)

    OdpowiedzUsuń