poniedziałek, 5 września 2011

IFA 2011 - nowości od wielkiej trójcy

Co pokazali na IFA 2011 Samsung, HTC i Sony Ericsson? Ano pokazali niewiele. Samsung pokazał smartfono-tablet Galaxy Note oraz Tab 7.7 o którym już pisałem a'propos afery patentowej. Co ma do zaoferowania pierwszy z nich? Otóż spory jak na smartfon ekran w rozmiarze 5,3" i rozdzielczości 1280x800 w technologii SuperAMOLED HD, dwujajowy procesor Exynos o taktowaniu 1,4GHz plus 1GB ramu, oraz Androida 2.3.5 z dodatkiem, oczywiście, TouchWiz'a. Do tego 8 mega z tyłu i 2 mega z przodu. Osobliwość tego urządzenia jawi się jednak nie w parametrach a w rozmiarze i chowanym w obudowie rysiku (tak, ekran jest pojemnościowy). Czy zdobędzie fanów? Czas pokaże.O Galaxy Tab 7.7 już pisałem, dlatego podam jedynie podstawowe parametry a Wy zastanówcie się czy warto. Otóż parametry są identyczne jak w wypadku Note, z tą różnicą, że system to Honeycomb w wersji 3.2 oraz do wyboru trzy pojemności wbudowanej pamięci: 16, 32 lub 64GB.


HTC moi mili również nie zaskoczyło, bo poza kilkoma modelami z WP7 pokazało jedynie tablet Puccini (Jetstream) oraz dwa odświeżone(?) telefony Sensation Special Edition 2 oraz Runnymede 2 (a gdzie jedynka się pytam?). HTC Puccinni to tablet w dużym rozmiarze, mianowicie 10,1". Posiada dwurdzeniowy procesor Qualcomm MSM8260 o taktowaniu 1,5 GHz wraz z 1GB ramu. Do tego 8 mega z tyłu i 1,3 mega z przodu. Ciekawa jest bateria o pojemności, uwaga, 7300mAh. Ciekawe ile wytrzyma. System to stary dobry Honeycomb 3.1. Jest tylko jedna rzecz, która odpycha od tego urządzenia, mianowicie cena która została ustalona na ok. 850 zielonych.
HTC Sensation Special Edition 2 to smartfon powstały przy współpracy z Beats Electronics, specjalizującej się w produkcji ekskluzywnych (to dobre słowo?) słuchawek. Odświeżony Sensation nieznacznie różni się od pierwowzoru. Poprawiono procesor, który teraz ma 1,5GHz na każde jajo, powiększono baterię do 1730mAh oraz zwiększono pamięć wewnętrzną do 4GB. Cena? Jak to HTC, wysoka - ok. 2500pln.
HTC Runnymede 2 to smartfon widmo. Nie rozumiem skąd dwójka w nazwie skoro jedynka nie ujrzała światła dziennego. Dziwni Ci skośni z Tajwanu. Nie mniej Runnymede to ciekawe urządzenie, zbliżone do Galaxy Note swoimi rozmiarami. Ekran 4,7", procesor dwujajowy 1,5GHz, 768MB ramu (nie można było od razu 1GB?) i znów technologie dźwiękowe od Beats Electronics. Ciekawostką są dołączone słuchawki z pałąkiem. Cena? Lepiej nie pytać. Ok. 2400pln za wersję z 16 giga pamięci, oraz 2550pln za 32 giga.


Sony Ericsson... Odgrzewane kotlety... Tak, SE pokazało na IFA jedynie odświeżone wersje swoich dwóch flagowych smartfonów - Xperię Arc, która zyskała 'S' w nazwie oraz Xperię Neo, która otrzymała dla odmiany literkę 'V'. Pierwsza z nowych Xperii to szybszy procesor - 1,4GHz i właściwie wszystko pozostałe jest niezmienione poza ilością dostępnych wersji kolorystycznych - nową "arkę" będzie można nabyć w kolorze białym, czarnym, niebieskim, srebrnym oraz różowym.

Z kolei w Xperii Neo V nie zmieniono dosłownie nic poza lekko odświeżonym wyglądem. Z takimi parametrami i brakiem jakiegokolwiek urządzenia z dwoma rdzeniami Sony Ericsson jak zawsze zostaje w tyle. Aż się ciśnie na usta historia Xperii X10i, ale pominę ją milczeniem.

Co pokazali mniejsi producenci jeszcze nie wiem. Ale się dowiem.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz