niedziela, 18 sierpnia 2013

Mini jest w modzie - Samsung S4 Mini VS HTC One Mini


Samsung Galaxy S3 jest wciąż bardzo dobrym sprzętem mimo, że czwórka już od dawna jest obecna na rynku. Aby nie ubijać kury znoszącej złote jaja, ale zyskać klientów, dla których S3 była za duża, Samsung pod koniec zeszłego roku pokazał model S3 Mini, który, poza identycznym z Trójką wyglądem, nic więcej z nią wspólnego nie miał. S3 mini wyposażony w 4-calowy ekran, dwurdzeniowy procesor NovaThor 1GHz i 1GB Ramu wydajnością ustępował modelowi S2, a mimo to znalazł wielu nabywców i wciąż bardzo dobrze się sprzedaje, chociaż z sieci komórkowych jest już powoli wycofywany. 


Chwilę po premierze Galaxy S4 Samsung zapowiedział również jego mniejszą wersję czyli S4 Mini. Podobnie jak poprzednik, S4 Mini jest uboższą wersją dużego brata, ale tutaj już mamy znaczący postęp w wyposażeniu. Wciąż mamy dwurdzeniowy procesor, ale już Snapdragon, większy ekran 4,3" i nieco więcej Ramu (1,5GB), a wygląd identyczny jak S4. 

Czemu zatem mówimy o trendzie? Ano dlatego, że zgodnie z ogólnymi zasadami rynku HTC również postanowiło zrobić wersję mini swojego flagowca HTC One. Podobnie jak w wypadku Samsunga, mamy do czynienia z uboższymi podzespołami i mniejszym rozmiarem ekranu - również Snapdragon i ekran 4,3".

Oba modele są na równi jeśli chodzi o wykonanie, aczkolwiek różnica jest w materiałach. S4 Mini, podobnie jak pierwowzór jest plastikowy, a One Mini w większości z aluminium. Co jest lepsze? Trudno powiedzieć, ale imho lepiej w ręku trzyma się HTC, jest trochę zgrabniejszy. W obu urządzeniach przywita nas Android Jellybean (4.1.2), w wypadku HTC z nakładką Sense, a w Samsungu standardowo TouchWiz. Ilu użytkowników, tyle opinii, dlatego dobrze, że w segmencie Mini zaczyna przybywać urządzeń aby każdy znalazł coś dla siebie. Pod względem prędkości działania oba urządzenia są identyczne. Samsung, jak to Samsung, potrafi się przyciąć, ale ogólna wydajność jest zadowalająca.

Na chwilę obecną ani Samsung, ani HTC nie są dostępne u żadnego krajowego operatora, ale kiedy już się pojawią, zapewne będą dostępne za nieco niższą cenę niż więksi bracia. Nowe S4 Mini można obecnie kupić za 1469pln, a HTC One Mini za 1749pln. Gdyby ktoś był zainteresowany zakupem, to zapraszam do obejrzenia poniższego linku:


Specyfikacje obu modeli można znaleźć w linkach poniżej:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz