środa, 29 sierpnia 2012

Sony Xperia Tablet S oficjalnie


Wszyscy znamy Sony Tablet S. Hitem nie był, ale miał coś w sobie. Nietypowa forma obudowy i przyzwoite osiągi przyniosły mu pewną grupę fanów. Czas jednak idzie do przodu i czas pokazać następcę. Tak też Sony zrobiło i dzisiaj pokazało światu zapowiadany jakiś czas temu tablet, o bardzo oryginalnej, przyznacie, nazwie - Xperia Tablet S. Nazwa jest zgodna z obecną nomenklaturą firmy dotyczącą smartfonów, jednak imho w wypadku tabletu się nie sprawdza. Nie mniej sprawdźmy co Sony próbować będzie nam wcisnąć za niemałą (o tym później) kwotę.
Stylistyka obudowy nowego tabletu niewiele się zmieniła, jednak została modnie odchudzona. Grubość obudowy wynosi teraz 8,8mm a waga nie przekracza 570 gramów. Tył obudowy jest wykonany z aluminium (Apple, czekamy na pozew), natomiast przód klasycznie stanowi ekran w rozmiarze 9,4 cala w technologii IPS LCD, o rozdziałce standardowej 1280x800 pikseli. Całością zarządza Android 4.0 Ice Cream Sandwich, wraz ze znanym już, czterordzeniowym układem Nvidia Tegra 3, do spółki z 1 GB RAMu, Bluetoothem 3.0, a także oczywiście GPS'em i gniazdem kart MicroSD. Z przodu znajdziemy megapikselową kamerkę do wideorozmów, a z tyłu 8-megapikselowy aparat. Jeśli chodzi o baterię to mam mieszane odczucia. 6000mAh to mniej niż w moim Galaxy Tabie, a ma podobno wytrzymać 12 h oglądania filmów i 10 h przeglądania internetu. Wspomniany Tab wytrzymuje 7-8 h ciągłego użytkowania, przy baterii o 1000mAh większej. Czas pokaże.

Teraz najważniejsze, czyli ceny. Za najtańszą, 16GB wersję zapłacimy niespełna $400, natomiast za wersję z 64GB zapłacimy już prawie $600. Oczywiście Sony zapowiedział dedykowane akcesoria (typowe dla tej firmy, podobnie jest z jej komputerami Vaio, których przedstawiciela używam) i tak też, za drobne 100 zielonych będziemy mogli zakupić etui z wbudowaną klawiaturą qwerty, a także kilka rodzajów stacji dokujących i klawiatur. Wszystko ładnie i pięknie, tylko trochę drogo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz