piątek, 23 grudnia 2011

Powtórka z rozrywki - Aktualizacja


Kilka postów temu pisałem o urządzeniach Samsunga, które na bank dostaną aktualizację do Ice Cream Sandwich. Na tej liście zabrakło Galaxy S (i9000) i Galaxy Tab'a (p1000). Dzisiaj Samsung oficjalnie się wytłumaczył dlaczego te dwa modele nie dostaną nowego systemu. Tłumaczenie jest oczywiście absurdalne i bardzo przypomina dwie analogiczne sytuacje z urządzeniami HTC, a konkretnie HTC Magic i HTC Desire. W tamtym wypadku HTC tłumaczyło się małą ilością pamięci i zbyt słabymi podzespołami. Należy jednak pamiętać, że wtedy chodziło o aktualizację odpowiednio do Androida 2.1 i 2.3. Koniec końców oba urządzenia aktualizację dostały. Samsung z kolei tłumaczy się nieco inaczej:

"Smartfon (Galaxy S) i Galaxy Tab są wyposażone w specyficzne dla Samsunga elementy jak TouchWiz UI, połączenia wideo, widgety Samsunga,  regionalne i operatorskie kustomizacje, które sprawiają, że nowy OS nie będzie działał odpowiednio gładko. Problemem jest również ilość RAMu i ROMu"
(wolne tłumaczenie)

Nie przyjmuję takiego tłumaczenia. Deweloperzy z xda i innych pokrewnych udowodnili już dawno, że nowy system działa prawie w pełni i bezproblemowo na Galaxy S i Tabie, a nawet na dziadku HTC G1. Sugeruję Samsungowi iść do kąta i przemyśleć swoje zachowanie, bo o ile brak aktualizacji do średnio popularnego tabletu jestem w stanie zrozumieć z przyczyn marketingowych, o tyle brak aktualizacji dla Smartfonu, który jest hitem sprzedaży wszechczasów i przyniósł koreańczykom krocie, nie mogę zrozumieć.

Aktualizacja: Pojawiła się petycja dla użytkowników Galaxy S, którą można podpisać. Postuluje ona oczywiście wydanie aktualizacji. Podpisać nie zaszkodzi, a może pomóc. Klikajcie: http://www.change.org/petitions/wwwsamsungcom-distribution-of-ice-cream-sandwich-version-for-users-of-the-samsung-i9000#

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz