wtorek, 3 września 2013

Microsoft kupuje Nokię, czyli przepis na katastrofę


Jeszcze jeden krótki news (trochę pozaandroidowy, ale istotny). Wczoraj wieczorem ogłoszono zakup działu telefonów komórkowych firmy Nokia przez Micro$oft. Transakcja opiewa na 7,2 miliarda dolarów. Spekulacje na ten temat pojawiały się już od jakiegoś czasu w związku ze ścisłą współpracą obu firm, jednak chyba nikt nie spodziewał się, że nastąpi to tak nagle. Jeszcze jakiś czas temu można było się natknąć na wypowiedź szefa M$, dotyczącą zastosowania przez Nokię innego systemu niż Windows, która brzmiała mniej więcej tak: nie wykluczamy żadnej możliwości. Teraz już niestety nie będzie takiej możliwości. Wszystkie smartfony Nokii będą działać na Windowsie. Osobiście nie wróżę temu posunięciu sukcesu. Nokia już od jakiegoś czasu tonie i myślę, że w obecnej sytuacji, bez dużej rewolucji Micro$oft niewiele pomoże.

PS. M$ nabywa również popularne od jakiegoś czasu prawa patentowe do wszystkich wynalazków Nokii, więc możliwe, że za jakiś czas wybuchnie kolejna wojna patentowa.

2 komentarze:

  1. Qrka... nie wiem czemu wszyscy upatrują w WP rychłe zejście śmiertelne Nokii. Przecież WP poczyna sobie coraz śmielej na rynku mobilnym a jego udział stale rośnie. A co to jest WP? WP to głównie Nokia, ergo - sprzedaż słuchawek Nokii rośnie. Fakt, Nokia z firmy globalnej stała się przedsiębiorstwem o znaczeniu raczej przeciętnym, ale żeby zaraz katastrofa? :)

    OdpowiedzUsuń
  2. While you can still download and install previous versions of CyanogenMod, you're better off

    using its successor, Lineage OS, which is built to continue CyanogenMod's legacy. Check out our

    guide on how to download and install Install cyanogenmod

    OdpowiedzUsuń