niedziela, 24 lutego 2013

[CES 2013] Touch Idol Ultra, Idol & Scribe HD

Panie i Panowie, pamiętacie kto jako ostatni rościł sobie prawa do tytułu najcieńszego smartfona na świecie? Ja nie pamiętam. Wiem natomiast, kto obecnie posiada ten tytuł. Najcieńszym, bo o grubości 6,45mm, smartfonem na świecie jest Alcatel One Touch Idol Ultra.
Idol Ultra posiada 4,7-calowy ekran AMOLED o rozdzielczości HD (zapewne 720p), 1.2Ghz dwurdzeniowy prcesor nieznanej marki, 1GB RAM'u, oraz kamerę 8Mpix. Brakuje slotu na karty pamięci a jej ilość nie jest znana. Jeśli zaś chodzi o system to będzie to Android Jelly Bean 4.1, bez jakiejkolwiek nakładki. Zdjęcie Idola Ultra poniżej.


Kolejną nowością tej, prawdę mówiąc, mało popularnej firmy jest model Idol, który nieco różni się od poprzedniej propozycji. Posiada ten sam procesor i aparat, ale już o połowę mniej RAM'u, a do tego 4,7-calowy ekran o rozdzielczości 960x540. Grubość - 8,15mm. Zdjęcie poniżej.

Ostatnią smartfonową nowością francuzów jest niejako odpowiedź na Samsunga Galaxy Note. Model Scribe HD posiada duży, 5-calowy ekran oraz zewnętrzny ("nieschowalny") rysik. Ponadto jest to pierwszy smartfon napędzany przez czterordzeniowy procesor MediaTek MT6589. Zdjęcie poniżej.

Planowane orientacyjne ceny nowych Alcateli nie są wygórowane. Najcieńszy z nich, Idol Ultra jest wyceniany na ok. 444$, natomiast Scribe HD na ok. 397$. Cena Idola nie jest znana póki co. Ciekawe? Ano ciekawe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz