poniedziałek, 16 kwietnia 2012

Minirecka część II: Gravity Defied


Dawno nie polecałem żadnej aplikacji, dlatego też niniejszym nadrabiam tą zaległość. Tytuł gry o której traktuje ten wpis, wielu może być znajomy. Gravity Defied swego czasu była cichym hitem, w który zagrywało się wielu na różnych urządzeniach obsługujących javę. Również ja nad pierwotną wersją Gravity Defied spędziłem sporo czasu, grając pod ławką na lekcjach. Jednak nie o tym chciałem mówić, chociaż porównań nie da się uniknąć.
Na czym polega Gravity Defied? Jest to typowa gra zręcznościowa, wpisująca się w schemat gier typu Trial Extreme, polegająca na przeprowadzeniu małego patyczkowego ludzika, na równie patyczkowym motocyklu przez kolorowe wertepy.

Odświeżona wersja GD wprowadza nieco zmian do mechaniki rozgrywki i osobom, które miały do czynienia z pierwotną wersją może być ciężko się przyzwyczaić, nie mniej po pewnym czasie rozgrywka nie sprawia problemów, pomijając rosnącą trudność poziomów.

Jeśli już jesteśmy przy poziomach to naliczyłem ich równe 18. Większość z nich od początku jest zablokowana, a odblokowujemy je oczywiście przez zaliczanie ich kolejno. O ile pierwszych kilka poziomów nie stanowi wielkiego wyzwania, o tyle nad pozostałymi trzeba przysiąść i często zdarzają się powtórki.

Sterowanie naszym motorkiem opiera się na odpowiednim operowaniu gazem i hamulcem oraz przechylaniem naszego ludzika w przód i w tył. Na ekranie pojawiają się odpowiednie strzałki, które w niewielkim stopniu można przemieścić (gaz i hamulec na górze lub na dole ekranu). Tutaj należy się uwaga, iż najlepiej gra się na urządzeniach obsługujących multitouch, ponieważ na sprzętach jego pozbawionych rozgrywka może stanowić nie lada problem. Nie mniej jednak na rynku już chyba nie ma zbyt wielu takich urządzeń, a te które są, nie są zbyt popularne.

Na koniec powiem, że mimo niewielkiej liczby poziomów (na razie - liczę na aktualizację) gra nie nudzi się szybko bo stale możemy poprawiać swoje rekordy na poszczególnych poziomach. Polecam sprawdzić, zwłaszcza, że gierka jest dostępna za darmo w sklepie Google Play - link poniżej.

Gravity Defied w Google Play

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz